Menu

Foto Galeri
Samsun Hakkında
Samsunlu Ünlüler
Samsun Milletvekilleri
Ondokuz Mayıs Ünv.
Gurbetteki Samsunlular
MySamsun İşyerim
Seri İlan
Yazarlar

Kısayollar

YGS Soruları ve Cevapları
LYS Soruları ve Cevapları
İddaa
Hava Durumu
Atakum Sahil Durumu
Telefon Rehberi
Samsun Medyası
Nöbetçi Eczaneler
Samsunspor Kaza Belgeseli
360° Samsun
Sinemalar

Sitede ara

Kavak'a dev yatırım

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kavak'ta bulunan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ve Millet vekili Ahmet Yeni ,Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,İlçe Kaymakamı Kenan Eskin Kavakta kurulacak olan Çimento Fabrikası arazisinde incelemelerde bulundu.

Ekonomi   /   4 Kasım 2009, 19:02
Kavak
Samsun'a kalıcı istihdam olanağı sağlamak amacıyla Kavak'ta yapılmasına karar verilen Kavak Çimento Fabrikası'nda son aşamaya gelindi. Kısa bir süre önce bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kavak İlçesi'nde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir kurulması planlanan çimento fabrikası hakkında açıklama yaptı. Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kavak'ta bulunan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ve Millet vekili Ahmet Yeni ,Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,İlçe Kaymakamı Kenan Eskin,Genel Sekreter Aslan Karanfil, 0SB'müdürü Sinan Turgut,Karayolları Bölge Müdür ve Personeli,İl müdürlerinden oluşan heyet Kavakta kurulacak olan Çimento Fabrikası arazisinde incelemelerde bulundu.

Kavak göç alan ilçe olacak

Samsun'da yatırım yapmak için öncelikle çevre ilçeleri tercih ettiklerini belirten Demir, çimento yapılması planlanan arazide yaptığı incelemelin ardından yaptığı konuşmada,"Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz hizmetlerde halka öncelikle kalıcı istihdam yaratmayı amaçladık. Bu nedenle Samsun için yapmayı planladığımız yatırımlarda bu amaç doğrultusunda oldu. Kavak hem genç nufüsunun fazla olması hemde geniş alana sahip bir ilçemiz olması nedeniyle yatırıma en elverişli ilçelerimiz arasında üst sıralarda yer alıyor. Yapılacak çimento fabrikası ile Kavak artık işsizlik nedeniyle göç veren değil göç alan ilçemiz haline gelecektir. "dedi. Ardından Üst Yapı sorumlusu Cengiz Yürüker'den bilgi alan Bakan Demir şunları söyledi;”Samsun'un kaderini değiştirecek bu dev yatırımın Kavak İlçemizde kurulmasından dolayı mutluyum.266 milyon dolarlık bu yatırım ile Samsun ve ilçelerinin işsizlik sorunu çözülecektir. 2'bin kişiye dolaylı olarak istihdam yaratılacak,bu sayede Kavak'ın gelişmesi sağlanacaktır.İlçe Başkanı Salih Çelik ile birlikte Üst Yapı sorumluları bu hafta icinde görüşme yapacağız.İşsizliğin önüne geçilmiş olacaktır."şeklinde konuştu.

Ham madde araçlarla değil,kapalı bantlar ile götürülecek

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in ardından konuşma yapan Üst Yapı Sorumlusu Cengiz Yürüker ise; Çimento Fabrikası'nın çevreyi kirletecek herhangi bir unsuru bünyesinde barındırmadığını, çevre ve insan sağlığı öncelikli tututalarak gelişmiş teknolojiye sahip bir fabrika kuracaklarını kaydetti. Bugün Türkiye'de bulunan diğer çimento fabrikalarından farklı olarak, ham maddeyi ocaktan araçlarla değil, bantlar ile fabrika sahasina taşınacağının altını çizen Yürüker, Kavaklı vatandaşların buı konuda herhangi bir tereddüt barındırmalarının yersiz olduğunu kaydetti.


Kaynak: Denge gazetesi
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış. Yorum Ekle
Diğer Ekonomi Haberleri

Samsun'da Piazza'lı günler başlıyor

'Elektrik tasarruf cihazların bir aldatmacadır'

Samsun kivisi ihracat yolunda

Samsun 2 fuara ev sahipliği yapacak

reklam

© 2009-2014 MySamsun.com İletişim     |     Hakkımızda     |     Reklam     |     Hukuki şartlar / Gizlilik RSS Feed RSS Feed